DAY 2 RESULTS - 18.11.2015
Last Updated at 18-11-2015 at 10:15 pm
MATCH
PARTICIPATING GROUP
WINNER
Hockey 1. Kanpur Vs Agra (Junior Boys)
2. Lucknow Vs Jabalpur (Junior Boys)
3. Bareilly Vs Agra (Junior Boys).
4. Kanpur Vs Agra (Junior Girls).
5. Varanasi Vs Jabalpur (Junior Girls).
6. Agra Vs Kanpur (Junior Girls).
7. Fatehgarh Vs Meerut (Junior Boys).
8. Semi final Jabalpur Vs Bareilly (Sr. Boys).
9. Semi final Varanasi Vs Meerut (Sr. Boys).
10. Semi final Agra Vs Varanasi (Jr. Girls).
11. Semi Final Varanasi Vs Jabalpur (Sr. Girls).
12. Semi final Jabalpur Vs Bareilly (Jr. Boys).
13. Semi final Dehradun vs Lucknow (Jr. Girls)
14. Semi final Bareilly Vs Kanpur (Sr. Girls).

Senior Boys : Bareilly Vs Varanasi
Senior Girls: Kanpur Vs Jabalpur

Junior Boys: Fatehgarh Vs Bareilly
Junior Girls: Dehradun Vs Agra
1. Agra won the match by 3/2.
2. Jabalpur won the match as Lucknow declared disqualified.
3. Bareilly won the match by 3/0.
4. Agra won the match by 1/0.
5. Varanasi won the match by 3/1.
6. Kanpur won the match by 1/0.
7. Meerut won the match by 3/2.
8. Jabalpur won the match by 1/0.
9. Meerut won the match by 3/0.
10. Varanasi won the match by 3/2.
11. Varanasi won the match by 1/0.
12. Jabalpur won the match by 3/1.
13. Lucknow won the match by 1/0.
14. Bareilly won the match by 2/0.

Bareilly won by 6-5.
Kanpur won by 3-0.

Bareilly won by 10-9.
Dehradun won by 1-0.
Cross Country Race 1. 5 KM Senior Boys Final

2. 400 mtr Senior Boys
3. 400 mtr Junior Boys
4. 400 mtr Junior Girls
5. 400 mtr Primary Boys
6. 400 mtr Primary Girls

7. 3 KM Girls Final
8. 4 X 400 Relay Final Senior Boys
9. 4 X 400 Relay Final Senior Girls
10. 4 X 100 Relay Final Senior Boys
11. 4 X 100 Relay Final Senior GIrls
12. 4 X 100 Relay Final Junior Boys
13. 4 X 100 Relay Final Junior Girls
1. (Gold) Meerut , (Silver) Varanasi, (Bronze) Faizabad

2. (Gold) Meerut , (Silver) Jabalpur, (Bronze) Ramgarh
3. (Gold) Fatehgarh , (Silver) Shahjahanpur , (Bronze) Ramgarh
4. (Gold) Bareilly , (Silver) Ramgarh, (Bronze) Jabalpur
5. (Gold) Fatehgarh , (Silver) Kanpur, (Bronze) Faizabad
6. (Gold) Clement town , (Silver) Ramgarh, (Bronze) Agra

7. (Gold) Fatehgarh , (Silver) Ranikhet, (Bronze) Chakrata
8. (Gold) Meerut , (Silver) Jabalpur, (Bronze) Faizabad
9. (Gold) Bareilly , (Silver) Chakrata, (Bronze) Jabalpur
10. (Gold) Meerut , (Silver) Jabalpur, (Bronze) Faizabad
11. (Gold)Bareilly , (Silver) Jabalpur, (Bronze) Varanasi
12. (Gold) Shahjahanpur , (Silver) Meerut, (Bronze) Kanpur
13. (Gold) Varanasi , (Silver) Clement town, (Bronze) Pachmarhi
Volley Ball 1. Roorkee Vs Chakrata
2. Semi Final Jabalpur Vs Bareilly
3. Semi final Meerut Vs Roorkee.
4. Roorkee Vs Bareilly for Third place.
1. Roorkee won by 25/16, 25/13.
2. Jabalpur won by 11/25, 25/20, 25/20, 25/16.
3. Meerut won by 25/14, 25/20, 25/11.
4. Roorkee won by 25/17, 25/22.
Basket Ball
1. Roorkee Vs Agra Senior Boys.
2. Final match Meerut Vs Jabalpur Senior Boys
1. Roorkee won by 33/2.
2. Jabalpur won by 48/46.

(Gold) Jabalpur , (Silver) Meerut, (Bronze) Roorkee.
Badminton 1. Senior Boys Semi Final
2. Senior Girls Semi Final
3. Junior Girls Semi Final
4. Junior Boys Semi Final
5. Primary Boys Semi Final
6. Primary Girls Semi Final

Third place for Badminton declared:
1. Meerut beats Varanasi (Match 1) / Faizabad beats Jabalpur (Match 2)
2. Bareilly beats Faizabad (Match 1)/Dehradun beats Allahabad (Match 2)
3. Pachmarhi beats Faizabad (Match 1)/Allahabad beats Mhow(Match 2)
4. Meerut beats Faizabad (Match 1) / Ramgarh beats Jabalpur (Match 2)
5. Varanasi beats Faizabad (Match 1) / Meerut beats Fatehgarh (Match2)
6. Allahabad beats Faizabad (Match1)/FatehgarhbeatsVaranasi (Match2)

Primary Boys: Faizabad
Primary Girls: Varanasi
Junior Boys : Faizabad
Junior Girls: Mhow
Senior Boys: Jabalpur
Senior Girls: Faizabad
Table Tennis
Semi FInal
1. Primary Boys
2. Primary Girls

3. Junior Boys
4. Junior Girls

5. Senior Boys
6. Senior Girls

Third Place for Table Tennis declared:
1. Jabalpur beats Pachmarhi / Roorkee beats Clementown.
2. Clement town beats Mathura / Pachmarhi beats Nainital.

3. Jabalpur beats Agra / Meerut beats Lansdowne.
4. Jabalpur beats Roorkee / Pachmarhi beats Nainital.

5. Bareilly beats Jabalpur / Meerut beats Lansdowne.
6. Jabalpur beats Bareilly / Roorkee beats Lucknow

Primary Boys: Pachmarhi
Primary Girls: Nainital
Junior Boys: Lansdowne
Junior Girls: Roorkee
Senior Boys: Jabalpur
Senior Girls: Bareilly
Short Put Final's 1. Senior Boys

2. Senior Girls

3. Junior Boys
1. (Gold)Meerut, (Silver)Roorkee, (Bronze)Chakrata

2. (Gold)Ranikhet, (Silver)Varansi, (Bronze) Ramgarh

3.(Gold)Faizabad, (Silver)Varansi, (Bronze) Dehradun